شرایط و قوانین استفاده از خدمات شبکه پرداخت نام سایت شما


محل فعالیت
محل فعالیت شبکه پرداخت نام سایت شما در جمهوری اسلامی ایران و تابع شرایط و قوانین این کشور است. قوانین بانک مرکزی، قوانین ابلاغی شورای عالی فضای مجازی و کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در هر زمان لازم الاجرا می باشد و با عضویت درشبکه پرداخت نام سایت شما،اقرار می نمایید که قوانین و مقررات را مطالعه کرده و با آنها موافقت نموده اید.

کنترل صحت تراکنش
شبکه پرداخت نام سایت شما می تواند به جهت کنترل صحت هرگونه تراکنش ورودی و خروجی یا فعالیت های مشکوک به پولشویی، از پذیرنده یا پرداخت کننده وجه مدارک شناسایی مانند تصویر کارت ملی، شناسنامه، یا مدارکی بانکی مانند تصویر کارت عابربانک و یا مدارک مورد نیاز دیگر برای بررسی صحت انجام تراکنش را مطالبه نموده و تا زمان تشخیص سلامت تراکنش، از تسویه حساب وجه تراکنش با پذیرنده خودداری نماید. همچنین شبکه پرداخت نام سایت شما می تواند در صورت عدم همکاری پذیرنده مبلغ واریزی را تا زمان تعیین تکلیف بلوکه نموده یا به حساب پرداخت کننده برگشت بزند.

موارد غیرمجاز
1. تمامی موارد ممنوعه و غیرمجاز در قانون جرائم رایانه ای ایران
2. استفاده از خدمات پرداخت در وب سایت های خرید و فروش ارز الکترونیک، ارز فیزیکی، پول های غیرقابل ردیابی، خرید و فروش وچر وب سایت های مالی
3. فروش کالا و لوازم غیر شرعی مربوط به مسائل جنسی و زناشویی
4. وب سایت های مرتبط با خرید و فروش و ثبت نام یا پیش ثبت نام وام
5. وب سایت، اپلیکیشن های همسریابی، صیغه و ازدواج موقت
6. استفاده از خدمات پرداخت در شبکه های اجتماعی غیرایرانی مانند تلگرام و اینستاگرام
7. استفاده از خدمات پرداخت در وب سایت های مرتبط با فروش کارت شارژ و اپل آی دی
8. استفاده از خدمات پرداخت در وب سایت هایی با موضوع فعالیت هک و فروش ابزارهای مرتبط با هکینگ
9. هرگونه فعالیت مرتبط با فروش اطلاعات خصوصی افراد
10. استفاده از خدمات پرداخت در وب سایت های بخت آزمایی، پیش بینی فوتبال، شرط بندی و هرگونه مصادیق قمار
11. کالاهایی که حقوق ناشر را رعايت نميکنند ( مشابه قوانین کپی رایت )
12. وب سایت های فروش سیگار، قلیان، مواد مخدر و روانگردان و سایر مواد دخانی
13. وب سایت های فروش مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های غیرمجاز
14. وب سایت های فروش سلاح‌های گرم و سرد بدون مجوز
15. کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است
16. کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی و جانی به دنبال دارد
17. کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون جمهوری اسلامی ایران ممنوع است
18. کالاهایی که مبادله آنها مغایر با آداب اسلامی است
19. کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
20. کالاهای قاچاق
21. کالاهای به دست آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری و لشگری
22. وب سایت های تبلیغات کلیکی و سرمایه گذاری که با عنوان باکس شناخته می شوند
23. وب سایت های حراج و مزایده
24. vpn و ابزارهای عبور از فیلترینگ

دور زدن روال انجام تراکنش
شبکه پرداخت نام سایت شما می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف مانند دریافت درگاه برای وب سایتی مجاز و ریدایرکت تراکنش ها از دامنه غیرمجاز به وب سایت واسط ( دور زدن روال انجام تراکنش )، و مشاهده هرگونه سو استفاده، بدون اطلاع یا هشدار قبلی، حساب فرد خاطی را مسدود نموده و ضمن خودداری از واریز مبالغ موجود، اطلاعات هویتی و لاگ فعالیت های ایشان را به مراجع قضایی جهت تعیین تکلیف ارسال نماید.

استفاده از چند حساب
استفاده از چند حساب کاربری توسط یک نفر یا یک مجموعه ( مالتی اکانت ) ممنوع می باشد و در صورت مشاهده تمامی حساب های مرتبط به همراه موجودی حساب مسدود خواهد شد.

توجه به قوانین وب سایت های پذیرنده
وب سایت های پذیرنده خدمات پرداخت اینترنتی ممکن است دارای سياست امنيت اطلاعات و قوانين و مقررات خاص خود باشند. لذا قبل از هرگونه خريد از وب سایت مورد نظر، قوانین و مقررات آنها را مطالعه نموده و بر اساس قوانین وب سایت مدنظر خرید خود را انجام دهید. در صورت بروز مشکل، شبکه پرداخت نام سایت شما حق دخالت در این موضوع را ندارد و خریدار برای رفع مشکل می بایست از طریق مراجع قضایی مشکل مدنظر را پیگیری نماید.

رفع اختلاف
سیاست های موجود در شبکه پرداخت نام سایت شما در راستای پیشگیری از کلاه برداری و سواستفاده کاربران تدوین شده و این شبکه هیچ مسئولیتی در قبال کلاه برداری های انجام شده توسط کاربران متخلف را برعهده ندارد. در صورت بروز اختلاف و ایجاد ضرر و زیان، شبکه پرداخت نام سایت شما با ایجاد محیط گفتگو بین خریدارو فروشنده و نظارت بر این گفتگوها تلاش میکند تا موضوع را حل و فصل نماید. چنانچه اختلاف فی مابین حل و فصل نگردد شبکه پرداخت نام سایت شما با توجه به مستندات طرفین و موجودی حساب کاربری پذیرنده، میتواند وجه پرداختی خریدار را به حساب ایشان برگشت دهد اما در صورتی که وجهی در حساب کاربری پذیرنده نباشد، شبکه پرداخت نام سایت شما مسئولیتی در قبال برگشت وجه تراکنش ندارد و خریدار می بایست با طرح شکایت در دادسرا موضوع مذکور را پیگیری نماید. همچنین امکان پیگیری قضایی برای طرفین وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح، لاگ گفتگو ها و اطلاعات مورد نیاز طرفین ارائه خواهد شد.

تصمیم گیری در خصوص وجه تراکنش
شبکه پرداخت نام سایت شما می تواند در پایان گفتگوی طرفین مورد اختلاف، بنا به مدارک و شواهد موجود و صلاح دید خود، وجه تراکنش را آزاد یا بصورت موقت مسدود نماید.

حساب بانکی
برای جلوگیری از پولشویی و کلاهبرداری، هر کاربرفقط می تواند شماره حساب خود را ثبت نماید و امکان ثبت و استفاده از حساب بانکی افراد دیگر وجود ندارد و در صورت مشاهده حساب کاربری مسدود خواهد شد.

رفع مسئولیت
هيچ شخص حقیقی یا حقوقی اجازه واگذاری مشخصات حساب کاربری خود را به غیرندارد. سازمان ها برای دپارتمان های مختلف می توانند نام کاربری جدید و دسترسی های مجزا برای کارمندان خود تعریف نمایند. بديهیست در صورت تخلف یا سو استفاده، مسئوليت و عواقب واگذاری مشخصات اطلاعات حساب بر عهده شخص واگذار کننده و صاحب حساب می باشد.

نگهداری اطلاعات
پذیرندگان، موظفند در خصوص ارسال کالا و يا ارائه خدمات فروخته شده به خریدار رسيد اخذ نموده و یا اطلاعاتی که اثبات میکند کالا یا خدمات به مشتری تحویل داده شده را در بانک اطلاعاتی خود نگهداری کنند. بديهیست که مسئوليت عدم نگهداری اطلاعات تحویل کالا و خدمات به خریدار، بر عهده پذیرنده می باشد و در صورت اعلام مشتری مبنی بر عدم دريافت کالا، فروشنده موظف به ارائه اطلاعات ارسال مرسوله یا رسيد دريافت کالا از طرف خریدار می باشد

ایش اطلاعات تراکنش
ذیرنده خدمات پرداخت موظف است شماره تراکنش و اطلاعات لازم برای پیگیری پرداخت کننده وجه را به نحوی واضح و آشکار روی سايت خود به ایشان نمايش دهد و این اطلاعات را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره نماید.

سن مجاز
حداقل سن برای استفاده از خدمات شبکه پرداخت نام سایت شما 18 سال تمام می باشد و کاربران تا رسیدن به این سن اجازه استفاده از خدمات مرتبط با دریافت و پرداخت وجه را نخواهند داشت

کنترل فعالیت
شبکه پرداخت نام سایت شما می تواند هر زمان که به فعالیت کاربر یا پذیرنده ای مشکوک باشد، حساب کاربری وی را غیرفعال و مدارک و اطلاعات بیشتری از ایشان درخواست نماید. بعد از ارسال اطلاعات و احراز سلامت فعالیت، حساب کاربری مجدد فعال می کردد.

عدم تمایل به فعالیت
کاربران می توانند در صورت عدم تمایل به فعالیت، حساب کاربری خود را با ارسال تیکت به بخش پشتیبانی غیرفعال نمایند. شبکه پرداخت نام سایت شما موظف است حساب مدنظر را غیرفعال نماید اما هیچ اطلاعاتی را از بانک اطلاعاتی خود حذف نمی کند. این کار به دلیل الزام قانونی برای نگهداری لاگ فعالیت کاربر می باشد.

نکات امنیتی
شبکه پرداخت نام سایت شما از کاربران خود میخواهد اطلاعات کاربری خود را در صفحاتی که دارای آدرس http://demo.pardakhtyari.com است وارد کنند. این صفحات توسط SSL محافظت می شوند و کاربران می بایست توجه لازم در وارد کردن اطلاعات خود در شبکه پرداخت نام سایت شما را داشته باشند. مسئولیت و عواقب سرقت اطلاعات حساب کاربری در صورت عدم توجه به این نکته بر عهده کاربر است.

سرعت واریز وجه
شبکه پرداخت نام سایت شما می تواند با توجه به سابقه عضویت، بازخورد فعالیت های پذیرنده و سابقه عملکرد ایشان و همچنین با توجه به تعداد شکایات موجود، سرعت تسویه حساب با پذیرنده را ازدوبار در روز تا 72 ساعت یکبار بنا به صلاح دید خود و اطلاعات موجود تغییر دهید و پذیرنده حق اعتراضی در این زمینه نخواهد داشت.

زمان واریز وجه
شبکه پرداخت نام سایت شما روزانه در چند سیکل تسویه حساب های خروجی از حساب کاربری به حساب بانکی کاربران را به روش پایا و ساتنا انجام می دهد اما زمان واریز وجه حواله واریزی به حساب بانکی، در اختیار شاپرک و یکبار در روز می باشد.

سیاست امنیت اطلاعات
طبق سیاست امنیت اطلاعات، شبکه پرداخت نام سایت شما متعهد است که از اطلاعات کاربران خود محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگهدارد به غیر از مواردی که به موجب قانون یا دستور مرجع قضایی مجور به انجام اینکار باشد. اطلاعات کاربران توسط پیشرفته ترین روش های امنیتی در دیتاسنتر شبکه پرداخت نام سایت شما و بانک سامان نگهداری و محافظت میگردد.

جریمه متخلفین
درصورت انجام هرگونه تخلف علی الخصوص دور زدن روال پرداخت وجه، استفاده از خدمات در وب سایتهایی با مضامین ممنوعه بند 3 قوانین و مقررات ، حساب کاربری به صورت کامل توقیف و موجودی حساب نیز ضبط و تمامی مدارک و مستندات برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال می گردد.